Klub

Nasz Klub ŻMKS – Poznań, jest Uczniowskim Klubem Sportowym, zarejestrowanym w Urzędzie Miasta Poznania. Działalność sportową prowadzimy jako klub szkolny już od roku 1956. Specjalizujemy się w klasach dziecięcych i młodzieżowych Optimist, Europa oraz Laser 4,7 i Radial.

Podstawowa działalność klubu to stworzenie dostępu dla uprawiania sportu żeglarskiego wszystkim chętnym, a w szczególności młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Stąd też prowadzimy szkółkę żeglarską w klasie Optimist i liczną grupę skupioną wokół klasy Laser 4,7. Najlepsi nasi zawodnicy od kilku lat stają na podium w Mistrzostwach Polski jak i reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.

Klub posiada własną przystań nad największym akwenem w Poznaniu – Jeziorem Kierskim. Posiadamy również własne jachty i motorówki trenerskie.

Nasz Klub utrzymywany jest z funduszy otrzymywanych z Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałka Województwa oraz uczestnictwa w programie Zielone żagielki JAKŚBUD. Środki te przeznaczone są na organizację cyklu szkoleniowo-startowego, drobne zakupy sprzętowe, utrzymanie środków bezpieczeństwa oraz skromne wynagrodzenie trenerów.

Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportomy w Poznaniu jest organizacją użytku publicznego i wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży szkolnej.

Zapraszamy chętne dzieci w wieku 7-9 lat do udziału w szkółce żeglarskiej – nie jest wymagana umiejętność pływania.

e-mail: zmkspoznan@gmail.com