Mistrzostwa Klubu

Kiedy kończą się starty w Polsce i wszystkie grupy treningowe sa w klubie rozgrywamy Otwarte Mistrzostwa Klubu w klasie OPTIMIST. Tu o podium walczą wszyscy: dzieci ze szkółki, zawodnicy Optimista, zawodnicy z Laserów, oraz rodzice, trenerzy i sympatycy, niezależnie od umiejętności, wagi i wzrostu. Eliminacje odbywają się w wymienionych grupach, a w finale spotykają się zwycięzcy poszczególnych grup. Startujemy w systemie pucharowym, wiele wyścigów, dużo zabawy na wodzie i na brzegu. No i kibice, i emocje, bo meta jest pomiędzy pomostami.

Regaty młodzików

Piknik dla rodzin

W maju, od kilku lat angażujemy się w Poznańskie dni rodziny, czyli promocje aktywnego i bezpiecznego wypoczynku rodzinnego nad jeziorem. Organizujemy Piknik rodzinny, zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzania czasu nad wodą, a dzieciom dajemy możliwość zachłyśnięcia się żeglarstwem pod okiem naszych instruktorów. Pokazujemy jak korzystać z kajaków, modnych ostatnio SUP-ów i jachtów turystycznych. Uczymy jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą z dziećmi. Często rodzice uczestniczący w Pikniku, zapisują dzieci do naszej szkółki.

 

60-cio lecie Klubu

Rocznica 60 lat działalności na przystani, była okazją do wspólnego świętowania. Odszukaliśmy wielu starych członków klubu, trenerów, zawodników, założycieli i sympatyków. Była to wspaniała okazja do wspólnych wspomnień i pokazania zdjęć z przed lat. Stary Hangar na ten wieczór zamienił się w salę konferencyjna, nadając niezpomniany klimat temu spotkaniu. Było to tez jego pożegnanie, bo już rok później został rozebrany.