Złota Omega 2016

omegaPo raz drugi Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy w Poznaniu został uhonorowany „Złotą Omegą” w kategorii Przystań Żeglarska.
Statuetka przedstawia jacht OMEGĘ, płynącą baksztagiem. Pod nią, na cokole widnieje następujący napis „Nagroda roku ZŁOTA OMEGA 2016 w kategorii PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA ROKU dla Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego za dynamikę w działaniach na rzecz rozwoju przystani.”
Rok temu obchodziliśmy jubileusz 60-lecia istnienia. Mówiliśmy wtedy o naszych zamiarach, między innymi o remoncie przystani. Minął rok i… zrealizowaliśmy nasze śmiałe plany. Przystań ŻMKS-u wygląda inaczej i dalej będzie się zmieniać, i tę determinację doceniła Kapituła Nagrody Złota Omega.
Sezon 2016 okazał się być wyjątkowy. Wiele się działo. Trzeba było zorganizować tymczasowe zaplecze klubu, podczas remontu hangaru, a także przeprowadzić porządki wokół budynku. Wszystko to udało się zrealizować, zachowując ciągłość szkolenia żeglarskiego. Kiedy pisaliśmy na FB kolejny raz „wszystkie ręce na pokład”, zastanawialiśmy się kiedy Was zabraknie… Ale nie zawiedliśmy się jako społeczność klubowa. Wsparliśmy własnym czasem i pracą to, co działo się w klubie. Z efektów tej pracy, jesteśmy Wszyscy zadowoleni. Przystań nabrała innego wyglądu i jest znacznie bardziej funkcjonalna. Dla kogo to robiliśmy? Dla naszych dzieci, dla nas samych, dla tych co po nas będą tu żeglować.
W Pucharze Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2016, w sportowej rywalizacji międzyklubowej zajęliśmy 3 miejsce. To w dużej mierze zasługa licznej grupy zawodników Optymista, którzy żeglowali na akwenie Jeziora Kierskiego. Wśród nagrodzonych za starty w naszym Okręgu Żeglarskim znaleźli się również – Janek, który zwyciężył w klasie EUROPA, Andrzej, Robin, Wojtek, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w LASERZE Standardzie i Wojtek, który zajął 2 miejsce w LASERZE Radialu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy trenerom.