23/04/2018

Walne Zebranie – 2018

Zarząd Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Poznań, działając w oparciu o treść uchwały nr 2/2017, pkt.4 z dnia 11.03.2017 r., w sprawie Regulaminu obrad Walnego Zebrania członków Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego – Poznań, niniejszym zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu na dzień 15 maja 2018 r., godz. 18.30, na przystani ŻMKS, Poznań ul. Wilków Morskich 37/39. 

Drugi termin Zwyczajnego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Klubu, to dzień 15 maja 2018 r., godz. 19,00, na przystani ŻMKS, Poznań ul. Wilków Morskich 37/39.

26/06/2017

No i nadeszły wakacje.

No i nadeszły wakacje!

Dla niektórych to czas odpoczynku, wylegiwania się i ogólnego nic nierobienia. Lecz nie wszyscy są tacy sami. Dla wszelkiej maści dzieci i młodzieży uprawiającej jakikolwiek sport jest to okres treningów, obozów kondycyjnych, zgrupowań i rozgrywania zawodów sportowych.

Tak też jest w naszym klubie. Starsi żeglarze, którzy pływają na laserach, pojechali zdobywać kondycję na Morzu Bałtyckim i wystartować w regatach „North Cup” w Gdańsku. Młodsi zawodnicy, to nasi Optimisciarze, którzy wystartowali na rodzimym akwenie Jeziora Kierskiego w zawodach „Dni Morza”, organizowanych przez PKM LOK w Poznaniu. Regaty te są rozgrywane w ramach „Pucharu Polski grupy B Optimista”.

No i mamy zwycięzcę. Już w pierwszym biegu Michał wystrzelił na początek i objął prowadzenie. W następnych biegach wpływał na metę w pierwszej trójce. I tak do ostatniego, siódmego wyścigu. W pieknym stylu wygrał te regaty. Inni nie byli gorsi. W czele stawki wspierali Michała Teodor i Wojtek. Ten ostatni też może się poszczycić jednym wygranym biegiem. Gratuluję i oby tak dalej. W całości cała nasza grupa dzieci startujących w tych regatach spisała się doskonale. Jeszcze raz napiszę DOSKONALE. Pomimo zajęcia troche dalszych lokat nikt z nich nie odpuszczał i w pełni koncentrował się na walce. Wszystkim dziękuję.

Wspomnę jeszcze tylko, że Michał dzięki zwycięstwu w tych zawodach, wygrał nowy żagiel, popularnego Juszczaka.

Pozdrawiam. …i do zobaczenia.

trener Paweł

23/05/2017

Regaty w Charzykowy k/Chojnic

Wyjazd na regaty „Memoriał Ottona Weilanda” do Charzykowy, w dniach 19-21 maja br., był wyjazdem niezwykle efektywnym. Na 240 startujących zawodników nasi optimiściarze grupy B, wywalczyli następujące miejsca: Ola była 42, Adam 52, Jasiu 70, Wojtek, Teodor 108, Michał 11, Piotr 124, Tesia 127, Agnieszka 137. Nasi żeglarze potrafią zaskoczyć, co nie? Ale nie osiadamy na laurach. Wprawne oko trenera zauważyło… Napiszę tylko że dużo pracy jeszcze przed nami. Ale na razie dziękuję zawodnikom za ich zaangażowanie i trud włożony w walkę o lepsze lokaty. Dziękuje też trenerce Ewie, za wspaniałe przygotowanie naszych żeglarzy do startów.
A tym czasem … Spotykamy się w sobotę i w niedzielę na treningach. Meldujemy się na naszej przystani o godz. 9.30.
Do zobaczenia na szlaku.
trener Paweł