No i nadeszły wakacje.

No i nadeszły wakacje!

Dla niektórych to czas odpoczynku, wylegiwania się i ogólnego nic nierobienia. Lecz nie wszyscy są tacy sami. Dla wszelkiej maści dzieci i młodzieży uprawiającej jakikolwiek sport jest to okres treningów, obozów kondycyjnych, zgrupowań i rozgrywania zawodów sportowych.

Tak też jest w naszym klubie. Starsi żeglarze, którzy pływają na laserach, pojechali zdobywać kondycję na Morzu Bałtyckim i wystartować w regatach „North Cup” w Gdańsku. Młodsi zawodnicy, to nasi Optimisciarze, którzy wystartowali na rodzimym akwenie Jeziora Kierskiego w zawodach „Dni Morza”, organizowanych przez PKM LOK w Poznaniu. Regaty te są rozgrywane w ramach „Pucharu Polski grupy B Optimista”.

No i mamy zwycięzcę. Już w pierwszym biegu Michał wystrzelił na początek i objął prowadzenie. W następnych biegach wpływał na metę w pierwszej trójce. I tak do ostatniego, siódmego wyścigu. W pieknym stylu wygrał te regaty. Inni nie byli gorsi. W czele stawki wspierali Michała Teodor i Wojtek. Ten ostatni też może się poszczycić jednym wygranym biegiem. Gratuluję i oby tak dalej. W całości cała nasza grupa dzieci startujących w tych regatach spisała się doskonale. Jeszcze raz napiszę DOSKONALE. Pomimo zajęcia troche dalszych lokat nikt z nich nie odpuszczał i w pełni koncentrował się na walce. Wszystkim dziękuję.

Wspomnę jeszcze tylko, że Michał dzięki zwycięstwu w tych zawodach, wygrał nowy żagiel, popularnego Juszczaka.

Pozdrawiam. …i do zobaczenia.

trener Paweł