Luty na Jeziorze Kierskim

Witam wszystkich.

Obserwując rodzime portale społecznościowe o tematyce żeglarskiej, można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania bojerami. Można by na pisać, że wreszcie. Wreszcie aura nam pozwoliła upajać się tym sportem. Dawno bowiem nie oglądaliśmy tylu lodzi żaglowych na tafli naszego jeziora. Z hangarów, szop i piwnic żeglarze lodowi wynieśli i odkurzyli dawno nie używany sprzęt. I tylko czekamy na rozegranie Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w tej dyscyplinie.

Ale lód nie tylko służy bojerowcom. W niedzielne dni, wielu spośród zawodników, razem ze swoimi rodzinami, wybiera się na przejażdżki na łyżwach. Nasze jezioro służy sportowcom także zimą.

A przed nami targi sprzętu pływającego i sportów wodnych – BOATEX 2017. Są one współorganizowane z wystawami wędkarskimi, łowieckimi i turystycznymi. Żeglarska impreza targowa będzie miała miejsce w dniach 17-19 lutego br., a więc już w najbliższy wekeend, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Czy warto na nie się udać? Ja pójdę na pewno. I nie chodzi tu tylko o wystawę jachtów żaglowych, czy motorowych, ale o spotkania z ludźmi, którzy chcą podzielić się swoimi wiadomościami i co ważne doświadczeniem. Rodzice, którzy spędzają urlopy aktywnie, będą mogli uzyskać informacje jak zorganizować letni rejs po rzekach zachodniej Polski, po morzach Greckich, czy wokół Malty (tej Śródziemnomorskiej, a nie tej Poznańskiej). Będzie też wykład jak bezpiecznie żeglować z bardzo małymi dziećmi na pokładzie. Dla młodych zawodników, korzystne będzie spotkanie z ludźmi, którzy opowiedzą o takich sposobach komunikacji jak kod sygnałowy czy też alfabet Morsea. Ja tych rzeczy dowiedziałem się będąc harcerzem. Z powodzeniem używałem tych kodów, pisząc listy do kumpli, w czasie lekcji. Oni też byli w tej drużynie, więc potrafili je odczytać. Nawet jak nauczyciel przechwycił taki list, to i tak nie wiedział o co chodzi. Ale wracając do tematu, są to tylko niektóre spośród wielu ciekawych tematów tych spotkań. Dokładny program imprezy targowej znajduje się na stronie: http://www.boatex.pl/pl/program_wydarzen/program_wydarzen_boatex_2017.pdf

Zapraszam i do zobaczenia.

trener Paweł